GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 16958031
*
nr 1695 8031
Vas
Italien, Keramik. Höjd: 24 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 april 2025
kl 20:58:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 10:54:00
1
100 kr
18/4 18:57:04
2
150 kr
20/4 15:53:18
3
200 kr
20/4 17:31:02
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy keramik sydeuropa vas
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:48
-
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:07
-
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:09
-
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:50
*
Vas
nr 1695 8031
Vas
Italien, Keramik. Höjd: 24 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 april 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/4 10:54:00 | 1 | 100 kr |
| 18/4 18:57:04 | 2 | 150 kr |
| 20/4 15:53:18 | 3 | 200 kr |
| 20/4 17:31:02 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy keramik sydeuropa vas
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:48 -
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:09 -
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:07 -
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:09 -
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:50



